PROMO
%

Otrzymujesz 5% zniżki na wypożyczenie auta!

Podaj poniższy kod rabatowy podczas składania zamówienia:

Wypożyczenie auta – instrukcja krok po kroku

wypożyczenie auta instrukcja poradnik

Jak wynająć samochód? Jak przebiega proces wypożyczenia auta? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to trafiłeś w dobre miejsce. W poniższym tekście wyjaśniamy wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się w związku z korzystaniem z naszych usług. Poznaj wszystkie kroki, które musisz wykonać, aby wynająć samochód w Flex To Go!

Rezerwacja na stronie internetowej

W Flex To Go możesz zarezerwować auto na długo przed faktycznym rozpoczęciem wynajmu. Wystarczy, że wybierzesz zakres dat, który Cię interesuje oraz miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Nasza wyszukiwarka pokaże Ci dostępne auta oraz ich bazowe ceny za cały okres wynajmu. Zwróć uwagę, że w Flex To Go masz do dyspozycji samochody miejsce i kompaktowe, jak również z klasy średniej, SUV-y czy pojazdy luksusowe. Na tym etapie możesz również wskazać dodatkowe wyposażenie, którego potrzebujesz oraz przydatne usługi (więcej na ich temat poniżej). W rzadkich sytuacjach może się wydarzyć, iż skorzystanie z zarezerwowanego samochodu nie będzie możliwe. Podstawimy wówczas pojazd o zbliżonych parametrach i cenie za wynajem.

Podstawowe warunki wynajmu – sprawdź, czy je spełniasz

Świadczymy usługi dla kierowców, którzy są między 25. a 69. rokiem życia. Jeśli jednak jesteś młodszy lub starszy, nadal mamy dla Ciebie ofertę. Będzie ona jednak wymagała dodatkowych formalności. Istotne również jest, aby Twoje prawo jazdy było ważne co najmniej 12 miesięcy. Podczas podpisywania umowy zabierz ze sobą kartę kredytową. Ważne, aby były na niej obecne środki równe wysokości depozytu, który blokujemy na czas wynajmu. Wysokość depozytu dla konkretnych samochodów znajdziesz w tabeli opłat.

Dodatkowe usługi i wyposażenie

W ramach wynajmu możesz skorzystać z opcjonalnego wyposażenia. Dla osób podróżujących z dziećmi niezbędne będą foteliki lub siedziska/ Do samochodów oferujemy również GPS. W przypadku dodatkowych usług zwróć uwagę na:

  • przedpłatę paliwową,
  • zniesienie udziału własnego,
  • podstawienie i odbiór samochodu z hotelu,
  • specjalną ofertę Full Protection, która pozwala m.in. obniżyć wysokość depozytu,
  • możliwość wyjazdu zagranicznego,
  • dopisane dodatkowego kierowcy,
  • podstawienie samochodu zastępczego w razie konieczności,
  • zdanie samochodu poza godzinami pracy wypożyczalni.

Umowa i protokół zdawczo-odbiorczy

Z umowy dowiesz się wszystkich opłat, które będą Cię obowiązywały. W Flex To Go nie stosujemy limitu kilometrów, dzięki czemu nie musisz obawiać się o dodatkowe opłaty. Ponadto w trakcie podpisywania umowy zostanie sporządzony protokół zdawczo-odbiorczy, w którym znajdą się wszystkie informacje na temat stanu technicznego i wizualnego samochodu.

Zakończenie wypożyczenia

Zgodnie z postanowieniami w umowie Twoim obowiązkiem jest zdać pojazd w określonym wcześniej miejscu, dniu i godzinie. W chwili zdawania auta pracownik wypożyczalni umieści stosowne informacje w protokole, który utrzymasz do podpisania. Kontrola samochodu pozwoli ocenić, czy nie doszło do żadnych uszkodzeń oraz, czy aut jest czyste. Ostatnim krokiem jest zwolnienie depozytu, które nastąpi w ciągu kilku-kilkunastu dni od dnia zakończenia wynajmu. Jeśli chcesz wydłużyć wypożyczenie, pamiętaj, aby nas o tym poinformować na 24 godziny przed faktycznym końcem wynajmu.