Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Wypożyczalnia samochodów przy lotnisku – największe plusy tego rozwiązania

16.04.2024

Podróżowanie samolotem jest niewątpliwie bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli odległość dzieląca nas od miejsca docelowego wymagałaby kilku lub kilkunastogodzinnej jazdy samochodem czy innymi środkami komunikacji publicznej. Wybierając samolot, w krótkim czasie docieramy do celu, bez konieczności męczących przesiadek.

Wysiadamy z samolotu, odbieramy bagaż i co dalej? Jak dojechać do hotelu?

Dodatkowym utrudnieniem może być późna godzina lądowania lub słabo skomunikowana trasa pomiędzy lotniskiem a miejscem noclegu. Ponadto, jeśli planujemy zmieniać lokalizacje, przemieszczać się pomiędzy odległymi od siebie punktami, to okazuje się, że trzeba bardzo dobrze zaplanować każdy ruch, ponieważ jesteśmy poniekąd uzależnieni od autobusu, czy innego środka komunikacji miejskiej.

Jeśli nie chcemy śledzić rozkładu jazdy, a przejazdy z punktu A do punktu B z dużym bagażem, małymi dziećmi lub o nietypowych godzinach to zbyt męcząca i kłopotliwa opcja, świetnym rozwiązaniem będzie wynajęcie samochodu w jednej z wypożyczalni. Co istotne, samochód można wynająć bezpośrednio na lotnisku, dzięki czemu jeszcze bardziej ułatwimy i usprawnimy naszą podróż.

Zalety wynajęcia samochodu na lotnisku

Największą z nich jest bez wątpienia swoboda.

Częstą praktyką, zwłaszcza w przypadku tanich linii lotniczych, są niewygodne godziny przylotu, które w znacznym stopniu utrudniają dotarcie do miejsca noclegu. Komunikacja miejska łącząca lotnisko z centrum danego miasta jest już ograniczona, a skorzystanie z usług taksówki to niemały koszt. Dodatkowo, lotniska budżetowe, czyli te, z których korzystają tani przewoźnicy, w większości przypadków są oddalone od centrum, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Najlepszym rozwiązaniem jest w takim przypadku wynajęcie samochodu z wypożyczalni znajdującej się przy lotnisku!

Niezależnie od tego, czy podróżujemy z rodziną, czy są to długie wakacje, czy krótki wyjazd służbowy, wypożyczalnia samochodów przy lotnisku to ogromne ułatwienie i możliwość indywidualnego zaplanowania podróży. Bez marnowania czasu na przesiadki, oczekiwania na autobus, dostosowywania rozkładu dnia do rozkładu komunikacji miejskiej, ograniczania ilości miejsc, które planujemy odwiedzić. Co więcej, auto zawsze jest dopasowane do naszych potrzeb, zarówno pod względem wielkości, jak i ceny.

Przed skorzystaniem z tej opcji, warto wcześniej dokładnie ją zaplanować. Przejrzeć oferty wypożyczalni na danym lotnisku, poznać warunki najmu oraz klasy samochodu, które proponuje swoim klientom. Ostateczna decyzja powinna być poprzedzona kontaktem z wypożyczalnią samochodów i bezpośrednią rozmową z pracownikiem. Cały proces jest szybki i nieskomplikowany, najczęściej do przejścia na podstawie rozmowy telefonicznej. Jeśli jednak preferowanym sposobem jest osobista wizyta w biurze wypożyczalni samochodów przy lotnisku, nie ma powodu do niepokoju, ponieważ taka możliwość również istnieje.

 

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta