Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Wynajem samochodów w czasie Covid-19

16.07.2024

Wynajem samochodów w czasie Covid-19

Obecna sytuacja związana z przedłużającą się pandemią koronawirusa wzbudza niepokój wśród wielu osób. Wprowadzone przez rząd obostrzenia oraz osobiste obawy powodują, że unikamy kontaktu z obcymi ludźmi, staramy się zachowywać dystans społeczny i znacznie więcej czasu niż wcześniej spędzamy w domu. Czy w takiej sytuacji wynajem samochodu w wypożyczalni jest bezpieczny?

Wypożyczone auto a koronawirus

Mimo że w ciągu ostatnich miesięcy nasze życie bardzo się zmieniło, niektóre jego elementy pozostają takie same. Wciąż – choć nieco rzadziej – podróżujemy służbowo, wyjeżdżamy na urlop czy weekend za miastem, a także załatwiamy wiele spraw w miejscu zamieszkania – dojazdy do pracy, zakupy, odbieranie dzieci ze szkoły lub z przedszkola, to elementy codzienności, których nie możemy wyeliminować. Jednocześnie towarzyszy nam lęk związany z korzystaniem z komunikacji miejskiej, busów czy pociągów. Ponadto wiele kursów na czas trwania pandemii zostało zawieszonych.

Osoby, które nie posiadają własnego samochodu, niewielkie odległości mogą pokonywać pieszo lub np. rowerem, jednak w przypadku większego dystansu będzie to kłopotliwe. Trudności może powodować również kapryśna, jesienna pogoda. W takiej sytuacji sprawdzi się wynajem krótkoterminowy – wypożyczenie samochodu na czas podróży służbowej czy do jazdy po mieście jest znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji zbiorowej, gdzie duża liczba pasażerów i problemy z regularną dezynfekcją zwiększają ryzyko zakażenia nie tylko koronawirusem, ale również innymi chorobami sezonowymi. Jest również mniej ryzykowne i znacznie tańsze niż ciągłe poruszanie się taksówkami, z których każdego dnia korzystają dziesiątki osób.

Bezpieczeństwo ponad wszystko?

Właściciele wypożyczalni samochodów zdają sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i dokładają starań, by wynajęcie aut i późniejsze korzystanie z nich było bezpieczne. Nasi klienci mogą mieć pewność, że wszystkie pojazdy Flex To Go są dezynfekowane zanim trafią do kolejnego użytkownika. Dokładnemu czyszczeniu podlegają szczególnie te elementy, które są najczęściej dotykane przez kierowcę i pasażerów, czyli: kierownica, klamki, pasy bezpieczeństwa, kluczyki, dźwignia skrzyni biegów oraz hamulca ręcznego czy manetki kierunkowskazu i wycieraczek. Również obsługa klientów odbywa się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa – pracownicy wypożyczalni stosują się do zasad reżimu sanitarnego, w czasie kontaktów z klientami używając maseczek lub przyłbic ochronnych. Większość spraw można załatwić online, natomiast podpisywanie umów i odbiory samochodów planowane są tak, by jednocześnie w wypożyczalni nie przebywało zbyt wiele osób. Dokładamy starań, by każdy klient czuł się u nas bezpiecznie i mógł spokojnie przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas.

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta