Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Czy wynajem krótkoterminowy samochodu to opłacalna opcja?

16.04.2024

Wynajem krótkoterminowy samochodu to coraz popularniejszy sposób na szybkie przemieszczanie się między lotniskiem a miastem oraz w innych celach. Czy jednak faktycznie tego typu wynajem jest opłacalny? Czy warto z niego skorzystać?

Kiedy warto skorzystać z wynajmu krótkoterminowego?

Podróż służbowa i delegacja czy kilkudniowe wakacje – wszędzie tam, gdzie chcemy się bezpiecznie i szybko przemieszczać, samochód jest najlepszym z możliwych sposobów. Tak naprawdę możliwości skorzystania z wypożyczonego samochodu jest mnóstwo – szczególnie warto je wziąć pod uwagę, gdy przybywamy do obcego miasta lub przylatujemy samolotem na lokalne lotnisko. Zamówiony wcześniej samochód będzie na nas czekał, wystarczy poświęcić kilkanaście minut na dopełnienie formalności i w drogę!

Wynajem krótkoterminowy samochodu a taksówka

Taksówki to bez wątpienia wygodny sposób na odbywanie krótkich podróży, szczególnie gdy czas nas goni. Nie można jednak powiedzieć, że jest to tani sposób na transport. W cenie jednego przejazdu, która często wynosi powyżej 50 zł, możemy wypożyczyć mniejsze auto na 1 dobę. Różnica jest znacząca – nie musimy na nie czekać, jak na taksówkę. Do tego unikamy ryzyka, które wiąże się z nieuczciwymi taksówkarzami, którzy specjalnie przedłużają trasę (zwłaszcza w mieście, którego nie znamy) lub zawyżają ceny, na co nabierają się nieuważni klienci. Zdecydowanie korzystniej jest skorzystać z wynajmu krótkoterminowego samochodu i samemu sobie być sterem i okrętem. Nie zwracamy wówczas uwagi na postój samochodu, czy fakt, że musimy na chwilę zmienić trasę czy dotrzeć do miejsca poza centrum miasta. W wypożyczeniu liczy się wolność i nasza wola, dokąd i kiedy jedziemy, bez potrzeby wzywania taksówki i czekania na nią kilkanaście czy kilkadziesiąt minut.

Wynajem krótkoterminowy samochodów a komunikacja miejska

Transport publiczny może być faktycznie tańszy w przeliczeniu za jeden przejazd, ale to jedyna jego zaleta. Jeśli zależy nam na czasie, chcemy dotrzeć wszędzie o każdej porze, to wynajem, nawet krótkoterminowy, jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Rozkład jazdy komunikacji miejskiej jest dostosowany do typowego rytmu dnia – największe zagęszczenie połączeń występuje w tygodniu roboczym rano i po południu. Co jednak w sytuacji, gdy musimy wyjechać niemal o świcie lub późno w nocy, a do tego w weekend? Transport publiczny prawdopodobnie nie będzie w stanie nam pomóc i będziemy skazani na przybycie na miejsce albo bardzo wcześnie, albo bardzo spóźnieni. Nie wspominając o tym, że komunikacja miejska w wiele miejsc nie dociera, szczególnie gdy mówimy o mniejszych miejscowościach lub peryferiach dużych miast. Wówczas tylko wynajem krótkoterminowy samochodu może pomóc i zapewnić transport na czas.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia bagażu, który musimy zabrać ze sobą. Podróż autobusem lub tramwajem w godzinach szczytu z pełnymi torbami nie należy do najprzyjemniejszych. W przypadku wynajmu bagaże lądują w bagażniku i nie musimy się o nie martwić. To bardzo wygodne rozwiązanie, bez względu czy jedziemy na spotkanie biznesowe, czy podróżujemy w celach turystycznych. Wynajęty samochód będzie dla nas dostępny przez cały czas wypożyczenia i będziemy mogli zapomnieć o niekorzystnym rozkładzie jazdy.

Własny samochód a wynajęty

Jeśli jesteśmy właścicielami auta, które jest użytkowane raz na jakiś czas, warto się zastanowić, czy wynajem krótkoterminowy samochodu nie będzie korzystniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? Podróżujemy pojazdem tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne, np. w załatwianiu ważnych spraw czy w toku spotkań biznesowych, a następnie oddajemy auto wypożyczalni. Nie musimy wówczas martwić się o takie aspekty posiadania samochodu, jak wymiana opon, opłata ubezpieczenia czy – gdy skorzystamy z przedpłaty paliwowej – o zatankowanie go do pełna przed zwrotem. Wszystkimi formalnościami zajmuje się wypożyczalnia, a Ty użytkujesz pojazd wedle własnego uznania.

Szukasz auta na kilka dni? Sprawdź wynajem krótkoterminowy samochodów w Flex To Go! Jesteśmy w wielu dużych polskich miastach oraz na najważniejszych lotniskach w kraju. Sprawdź, jakie samochody na Ciebie czekają.

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta