Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Wynajem auta bez limitu kilometrów

16.07.2024

Niektóre wypożyczalnie samochodów zawierają w umowie najmu istotną informację – limit kilometrów, w ramach którego najemca może się poruszać. Oznacza to, że użytkowanie samochodu nie jest w 100% dowolne – ograniczenie może dotyczyć zarówno wynajmu długo-, jak i krótkoterminowego. Czy możliwe jest wypożyczenie pojazdu bez takiego limitu? Jak wygląda wynajem samochodu bez limitu kilometrów?

Czym jest limit kilometrów?

Jak łatwo się zorientować, limit kilometrów powoduje, że jesteśmy ograniczeni w trakcie podróżowania i nie możemy swobodnie poruszać się po drogach. Szczególnie dotyczy to dłuższych tras, gdy musimy wyjechać z miasta lub odbyć więcej podróży w krótkim czasie. Jeśli przekroczymy limit kilometrów, wypożyczalnia naliczy dodatkową opłatę. W przypadku kilku kilometrów raczej nie będzie to wysoka kwota (zazwyczaj opłata wynosi kilkadziesiąt groszy za kilometr), jednak gdy z różnych przyczyn będziemy musieli znacząco wydłużyć trasę, to może się okazać, iż będziemy musieli sporo dopłacić. Sprawia to, że wynajem przestaje być opłacalny. Nie zwrócimy jednak uwagi na limit w sytuacji, gdy wypożyczamy auto na krótko i mamy w planach tylko jeździć w obrębie jednego miasta – wówczas trudno chociażby zbliżyć się do narzuconego limitu kilometrów czy go przekroczyć. Wypożyczalnie zazwyczaj nakładają to ograniczenie właśnie w ramach wynajmu krótkoterminowego. Jeśli jednak szukamy czegoś innego, to warto rozważyć wynajem auta bez limitu kilometrów. W niektórych wypadkach może się wydawać, że wynajem samochodu bez limitów kilometrów jest droższy, ale w perspektywie dłuższego wynajmu różnica w cenie za dobę wypożyczenia jest niewielka.

Polecamy też wpisy:
Czy wynajem krótkoterminowy samochodu to opłacalna opcja?
Jak wygląda i z czego składa się umowa najmu samochodu?

Na czym polega wynajem auta bez limitu kilometrów? 

To bardzo prosta reguła – wypożyczalnia, z którą zawieramy umowę, nie wpisuje limitu kilometrów (może być on dzienny lub z góry określony na cały okres wynajmu). To wszystko! Dzięki temu możesz cieszyć się ogromną swobodą w podróżowaniu po mieście, ale także poza nim. Jeśli planujesz dłuższe wakacje i nie chcesz mieć narzuconych ograniczeń, to zdecydowanie wybierz wypożyczalnię samochodów bez limitu kilometrów Flex To Go. Wystarczy, że zarezerwujesz wstępnie samochód przez naszą stronę internetową, a następnie podpiszesz umowę wynajmu w jednym z naszych biur. To wystarczy! Samochód wybranej klasy będzie czekał na Ciebie w wybranym miejscu.

Wynajem samochodów bez limitu kilometrów to również doskonałe rozwiązanie dla firm, które poprzez wypożyczanie aut chcą szybko i tanio rozszerzyć flotę swoich pojazdów. W ten sposób nie tylko ogranicza znacząco koszty utrzymania samochodów firmowych, ale i umożliwia swoim pracownikom niczym nieskrępowaną pracę – w tym również w trakcie delegacji. Ułatwia to planowanie kosztów firmowych również z tego względu, iż wynajem długoterminowy dla firm jest rozwiązaniem korzystniejszym niż leasing. W końcu jako firma musimy dbać tylko o tankowanie samochodu i opłatę za wypożyczenie – serwisowanie pojazdu, jego ewentualną dalszą sprzedaż czy wykup ubezpieczeń to już obowiązek wypożyczalni. 

Zobacz też wpisy:
Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?
Czym jest zniesienie udziału własnego i dlaczego warto z niego skorzystać?

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta