Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Na jakich zasadach odbywa się wynajem samochodu z niższą kaucją?

16.07.2024

Jednym z istotnych elementów wypożyczenia samochodu jest zabezpieczenie depozytu (kaucji), która jest zabezpieczeniem dla wypożyczalni w razie zwrócenia uszkodzonego pojazdu lub złamania któregokolwiek zapisów umowy najmu samochodu. Istnieje jednak możliwość wypożyczenia samochodu bez blokady depozytu w jej nominalnej wysokości. Co się z tym wiąże? Jakie warunki musimy spełnić, aby wypożyczalnia zgodziła się na tego typu wynajem?

Czym jest kaucja (blokada depozytu)?

Kaucja, inaczej mówiąc, jest finansowym zabezpieczeniem interesów firmy wypożyczającej samochody. Dlaczego jest pobierana? Przede wszystkim pozwala na uzyskanie od klienta dodatkowej opłaty, jeśli np. oddał on pojazd po umówionym terminie lub doszło do kolizji drogowej, w wyniku której doszło do szkody w pojeździe. Kaucja jest więc sumą wpłacaną na poczet ewentualnych zniszczeń. Jej wysokość zależy od klasy pojazdu. Jeśli firma wynajmująca jej wymaga, to najczęściej oznacza, że klient musi mieć również aktywną kartę kredytową, na której będą obecne środki w wysokości równej wymaganemu depozytowi. W przeciwnym razie firma może odmówić wynajmu. Środki te będą zablokowane przez cały okres wynajmu – aż do zwrotu samochodu i jego oględzin. Zgodnie z regulaminem samo zwolnienie depozytu nie oznacza, że wypożyczalnia nie wróci z roszczeniami, jeśli doszło do zatajenia wad pojazdu powstałych w trakcie wypożyczenia. W Flex To Go wysokość depozytu wynosi od 2200 do 5500 zł w zależności od modelu pojazdu.

Zobacz też poniższe wpisy na blogu:
5 największych lotnisk w Polsce z Flex To Go
Czym jest zniesienie udziału własnego i dlaczego warto z niego skorzystać?

Jak wypożyczyć samochód z niższą blokadą depozytu?

Jeśli chcesz obniżyć wysokość depozytu, wystarczy, że skorzystasz ze specjalnej oferty, która pozwoli chronić Twoje finanse, jak i sam samochód. W naszej propozycji depozyt będzie znacznie niższa, a dodatkowo całkowicie zniesiesz udział własny. Dlaczego to korzystne rozwiązanie? Zniesienie udziału własnego oznacza, że w razie powstania szkody z winy kierowcy (lub gdy dojdzie do kradzieży) nie odpowiada on za nie finansowo. Wyjątkami są sytuacje, do których doszło, gdy kierowca był np. pod wpływem alkoholu lub środków zmieniających świadomość. Ponadto nasza specjalna oferta zapewni ochronę elementów, które kierowcy uszkadzają najcześciej – szyb, lusterek oraz opon. Jest to więc rozwiązanie stworzone z myślą o osobach, które będą sporo podróżować wypożyczonym samochodem. Warto się w takiej sytuacji ubezpieczyć przed dodatkowymi kosztami, które mogą powstać niekoniecznie z naszej winy, np. gdy spadnie na samochód gałąź lub nieznany sprawca porysuje karoserię.

Polecamy też następujące wpisy
Wypożyczalnia samochodów – 7 wskazówek przed wyruszeniem w trasę!
Wynajem samochodów – 6 niezbędnych wskazówek na pierwszą podróż!

Co robić, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu?

Jeśli podczas wypożyczenia pojazdu doszło do kolizji drogowej, to przede wszystkim wezwij policję, aby uzyskać potwierdzenie zdarzenia oraz wstępną decyzję co do sprawcy kolizji. Następnie skontaktuj się z nami – nasz konsultant dokładnie Ci wytłumaczy, co dalej zrobić z samochodem. Jeśli nie będzie się on nadawał do dalszej jazdy, a wykupiłeś możliwość skorzystania z samochodu zastępczego, to otrzymasz szczegółowe instrukcje, jak się do niego dostać. W sytuacji, gdy wykupisz zniesienie udziału własnego, to nie dojdzie do zabezpieczenia środków z depozytu na rzecz naprawy pojazdu. Może do tego jednak dojść, gdy np. samochód był prowadzony przez osobę nieuprawnioną do tego lub gdy kierowca był pod wpływem alkoholu.

Obniżenie wysokość kaucji dzięki naszej specjalnej ofercie sprawi, że nie musisz przygotować odpowiednio wysokiej kwoty na koncie bankowym – wystarczy tylko jej niewielka część, która posłuży za zabezpieczenie dla wypożyczalni. Sprawdź samochody dostępne w Flex To Go, zarezerwuj wybrany model i ciesz się wynajętym autem!

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta