Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Ile kosztuje wynajem samochodu?

22.05.2024

Wynajem samochodu, zarówno krótko-, jak i długoterminowy, to popularny sposób na komfortowe, dopasowane do potrzeb użytkowanie auta bez potrzeby posiadania go na własność. Nim jednak zdecydujesz się na wybór pojazdu z naszej oferty, na pewno zadajesz sobie pytanie: ile kosztuje wynajem samochodu? W poniższym tekście wytłumaczymy, od czego zależy ostateczna kwota za wypożyczenia auta z Flex To Go.

Ile kosztuje wynajem samochodu – parametry pojazdu

Główną składową ceny jest rodzaj auta, który wybierzesz. W dużym uproszczeniu – im samochód większy i bardziej prestiżowy, tym jego wypożyczenie będzie droższe. Przykładowo, jeśli jesteś zainteresowany SUV-em lub pojazdem z segmentu Premium, to jego wypożyczenie będzie droższe, niż w wypadku typowych miejskich czy kompaktowych samochodów, takich jak KIA Picanto czy VW Polo. Zwróć więc uwagę na to, jakie są Twoje potrzeby – zarówno pod względem liczby miejsc w aucie, jak i w ramach pojemności bagażnika. W Flex To Go wysokość opłaty za dobę wypożyczenia rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych.

 

Ponadto musisz pamiętać o zwrotnej kaucji. W tym celu potrzebujesz ważną kartę kredytową, na której w chwili wynajęcia pojazdu będą obecne wymagane środki. Wysokość kaucji również zależy od klasy pojazdu. O wszystkich opłatach i wysokości kaucji dowiesz się z naszego szczegółowego regulaminu.

Zobacz też następujące wpisy:
 Czy wynajem krótkoterminowy samochodu to opłacalna opcja?
 Jak wypożyczyć samochód z wypożyczalni – krok po kroku

Dodatkowe akcesoria – z czego możesz skorzystać?

Gdy już wiesz, ile kosztuje wynajem samochodu w podstawowym zakresie, czas zwrócić uwagę na akcesoria, które mogą być przydatne w trakcie podróży służbowej czy w ramach urlopu. Jeśli podróżujemy z dziećmi, to w samochodzie nie może zabraknąć fotelików lub siedzisk dopasowanych do wieku i wagi maluchów. To podstawa bezpieczeństwa, bez której nie możemy swobodnie wyruszyć w dalszą drogę. Jeśli wynajmujesz auto w zimie i planujesz wyjazd w góry, to w Flex To Go możesz skorzystać z dodatkowych łańcuchów na koła – dzięki temu żaden śnieg i nachylenie terenu nie będą straszne. Ponadto możesz skorzystać z takich udogodnień jak GPS czy opon zimowych.

Opcje, o których warto pamiętać

Samochód wybrany, dodatkowe akcesoria również – możesz już wprawdzie ruszyć w drogę, ale to nie znaczy, że w Flex To Go nie mamy dodatkowych możliwości, które możesz wybrać. Jedną z opcji, na którą powinieneś zwrócić uwagę, to przedpłata paliwowa. Wykupienie jej pozwoli Ci na oddanie samochodu bez konieczności uzupełniania baku paliwa do pełna. Poza tym możesz również wykupić dodatkową ochronę – pełny Assistance, NNW oraz zniesienie udziału własnego w szkodzie (opcja dostępna w kilku wersjach). To udogodnienia, dzięki którym będziesz czuł się bezpieczenie, a także – w razie wystąpienia kolizji drogowej – nie będziesz obciążony dodatkowymi kosztami czy potrąceniami z kaucji. Ubezpieczenia OC nie wykupujesz – tę formalność załatwiamy my. Możesz również wybrać możliwość podstawienia samochodu pod hotel, jeśli jest taka potrzeba.

O czym jeszcze powinieneś pamiętać? Jeśli planujesz w ramach wypożyczenia:

  • wyjechać za granicę,

  • oddać samochodów w innym mieście/na innym lotnisku,

  • wpisać do umowy dodatkowego kierowcę,

to musisz uprzednio zgłosić ten fakt. W przeciwnym razie naliczone opłaty będą wielokrotnie większe, niż za sam wynajem.

Reasumując, jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wynajem samochodu, to w Flex To Go mamy dla Ciebie świetną wiadomość – wynajem rozpoczyna się już od kilkudziesięciu złotych za dobę wypożyczenia. Zarezerwuj pojazd już dziś i ciesz się wygodnym autem, które będzie na Ciebie czekać.