Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Ferie z wypożyczonym autem – bezpiecznie i wygodnie

22.05.2024

Ferie z wypożyczonym autem – bezpiecznie i wygodnie

Polacy uwielbiają wyjeżdżać na ferie zimowe. Ponad połowa z nas w okresie zimowym wyjeżdża – najczęściej w góry, ale i są wśród nas amatorzy morza w czasie zimnych dni. W jaki sposób najlepiej podróżować w czasie zimowych ferii? Jak w tej sytuacji sprawdzi się wypożyczony samochód?

Gdzie najlepiej pojechać na ferie?

Polacy najchętniej zimą wybierają góry – nic w tym dziwnego, w końcu narty czy snowboarding są w naszym kraju bardzo popularne. Do tego piękne widoki ośnieżonych szczytów i gorąca górska atmosfera – czego chcieć więcej? Nie oznacza to jednak, że warto jechać tylko w góry – co ciekawe, polskie morze również może być interesującym celem zimowej podróży. Morze w tym czasie oferuje bardzo zdrowe, nasycone jodem powietrze, które bardzo korzystnie wpływa nasz układ oddechowy. Bez względu na cel podróży, warto się w nią wybrać wypożyczonym samochodem.

Samochód na wynajem w górach – dlaczego warto?

Po pierwsze, nie każdy z nas dysponuje samochodem lub samochodem o takiej pojemności bagażnika, aby zmieścić w nim wszystko, co niezbędne dla 5 osób podczas zimowego wypadu. Gdy zastanawiamy się nad wyjazdem dla większej rodziny lub grupy znajomych, chcemy go zaplanować i przeprowadzić możliwie jak najtaniej, ale jednocześnie wygodnie. Większy samochód na wynajem znacząco to ułatwia. Nie tylko będziemy podróżować komfortowo, ale i zmieszczą się wszystkie bagaże oraz sprzęt, np. narty, sanki, snowboard itp. Wynajem samochodu jest ponadto elastyczny – możemy go z góry określić na interesujący nas przedział dat (np. 9 dni), a z samochodu w tym czasie korzystamy wedle uznania i potrzeb.

Po drugie, podczas wynajmu nie martwisz się opłatami za ubezpieczenie czy serwisowaniem pojazdu. Tak naprawdę musisz w tym czasie dbać jedynie o tankowanie auta i jego stan techniczny. Sam wynajem jest bardzo prosty – wystarczy, że wstępnie zarezerwujesz samochód przez internet, w wypożyczalni aut załatwisz resztę formalności i odbierzesz pojazd. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to aby zabrać ze sobą prawo jazdy i dokument tożsamości.

Po trzecie, dotarcie do bazy noclegowej w górskich miejscowościach (a tam najczęściej wybieramy się na ferie zimowe) jest mocno utrudnione. Komunikacja zbiorowa często dociera tylko do głównych miast i miasteczek, bez względu na to, czy wybierzemy kolej, czy transport autobusowy. Oznacza to, że i tak znaczną część dystansu dzielącego nas od noclegu trzeba będzie przejść pieszo, co nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Wybór samochodu, do którego zapakujemy wszystkie bagaże, sprzęt i który da sobie radę ze wzniesieniami, znacząco nam ułatwi całe przedsięwzięcie.

Dodatkowe wyposażenie

W przypadku wyjazdu z całą rodziną lub grupą znajomych może okazać się, że przestrzeń w bagażniku naszego prywatnego samochodu jest niewystarczająca. Jeśli chcemy na ferie zabrać narty lub snowboard, to dobrym rozwiązaniem jest wybór samochodu z wypożyczalni, który ma zamontowany pojemny bagażnik dachowy. W ten sposób unikniemy kłopotliwej sytuacji, w której bagaż przeszkadza pasażerom w komfortowej podróży lub po prostu musimy zrezygnować z niektórych rzeczy, bo zwyczajnie się nie mieszczą.

Poza dodatkowym bagażnikiem ważnym dodatkowym elementem wyposażenia są łańcuchy na koła. Warto o nie zapytać, gdy planujemy wyjazd w góry. W ten sposób unikniemy trudności podczas dojazdu np. do noclegu, który może kryć się za znaczną stromizną. Równie przydatnym akcesorium będzie nawigacja, z której pomocą łatwiej dojedziemy do celu naszej podróży.

Reasumując, jeśli szukasz pojazdu, który pomieści wszystkie bagaże na ferie i pozwoli komfortowo podróżować Twoim bliskim, wypożycz samochód z Flex To Go. Oferujemy samochody różnej klasy (a co za tym idzie, wielkości), jednocześnie stawiamy na Twój komfort i spokój, dlatego proponujemy m.in. zniesienie udziału własnego, które uwolni Cię od dodatkowych trosk, zmartwień i w pełni będzie mógł cieszyć się feriami.

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta