Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Dlaczego warto wybrać wynajem samochodu na wakacje?

16.04.2024

Wynajem samochodu na wakacje to coraz popularniejszy sposób na sprawny transport w trakcie urlopu. Dlaczego warto skorzystać z tej możliwości? Jaki samochód warto wybrać? To tylko niektóre pytania, które pojawiają się w momencie, gdy planujemy wymarzony odpoczynek. Odpowiedzi na nie znajdziesz poniżej.

Czym podróżować podczas wakacji?

Tradycyjnie na urlop możemy wybrać się własnym samochodem, samolotem lub innym środkiem komunikacji zbiorowej (np. pociągiem lub autobusem). Co jednak gdy docieramy do jednego z dużych miast Polski (np. Gdańska)? Jednym z rozwiązań jest miejska komunikacja. Ma ona jednak swoje wady. Po pierwsze, musimy pamiętać o kupowaniu i kasowaniu biletów, co nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem. Po drugie, musimy wszystkie plany dopasować do rozkładu jazdy komunikacji. To również nie jest idealny sposób na spędzanie wolnych dni. Wystarczy, że nie zdążymy np. na autobus i będziemy zmuszeni zrezygnować z niektórych aktywności czy atrakcji. Do tego komunikacja miejska nie jest rozwiązaniem dla osób, które lubią podróżować w nocy lub nad ranem. Innym sposobem jest taksówka, ale to środek transportu raczej doraźny i drogi, gdy chcemy z niego korzystać codziennie.

 

Alternatywą jest wynajem auta na wakacje – z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim – nie wymaga to długiej podróży własnym samochodem. Wystarczy wybrać samolot, który jest znacznie szybszym i wygodniejszym środkiem lokomocji, a następnie na lotnisku docelowym wypożyczyć wcześniej zarezerwowany pojazd. Dzięki temu unikamy trudności, jakie pojawiają się podczas podróżowania komunikacją miejską lub z pomocą taksówek. Wynajem samochodu na wakacje daje wolność, ale również pozwala skorzystać np. z większego i bardziej komfortowego samochodu, niż ten, który używamy na co dzień. To świetna propozycja dla osób, które chcą poruszać się autem na urlopie, ale nie mają potrzeby posiadaniem swojego na własność. Możliwości dzięki wypożyczeniu auta są ogromne – w Flex To Go nie ma limitu kilometrów, w związku z czym możesz poruszać się swobodnie i zwiedzać okolicę bez przeszkód czy obaw o dodatkowe opłaty. Nasze samochody są doskonale przygotowane i nie musisz martwić się o ich stan techniczny. Jednocześnie cały czas dbamy o to, aby nasza flota była możliwe jak najnowsza.

Zobacz też następujące wpisy:
Wynajem auta bez limitu kilometrów
Wynajem auta a wyjazd za granicę

Jak wygląda wynajem auta na wakacje?

Jeśli jesteś zainteresowany wypożyczeniem pojazdu na wakacje, to najlepszym rozwiązaniem będzie jego wcześniejsza rezerwacja. Dzięki temu masz pewność, że do Twojej dyspozycji będzie przygotowany samochód takiej klasy, jakiej oczekujesz. Odpowiedni bagażnik czy liczba miejsc, a może auto konkretnej marki? W Flex To Go masz dostęp do kilkudziesięciu  modeli pojazdów w każdej lokalizacji. Wystarczy, że wybierzesz interesujący Cię model przez nasz formularz. Następnie, gdy trafisz do naszego biura, nie zapomnij o dokumencie tożsamości oraz prawie jazdy. Oba te dokumenty są niezbędne do sformalizowania umowy najmu. Tu również dowiesz się o wszystkich kosztach, które wiążą się z wypożyczeniem. Możesz w tej sytuacji jeszcze dobrać dodatkowe wyposażenie (np. fotelik dla dziecka) oraz zdecydować o ewentualnym zniesieniu udziału własnego w szkodzie.

Ile kosztuje wypożyczenie pojazdu na wakacje?

Wynajem samochodu na wakacje jest naprawdę prosty i w porównaniu np. do taksówek czy innych rozwiązań tego typu jest zdecydowanie tańszy. Cena za dobę wypożyczenia auta rozpoczyna się od kilkudziesięciu złotych. Ostateczna cena zależy od wybranego modelu i dodatkowego wyposażenia i opcji, takich jak przedpłata paliwowa. Sam określasz długość wynajmu oraz miejsce i czas, kiedy zwrócisz nam pojazd. Wypożyczenie auta na wakacje jest o tyle wygodne, iż nie musisz martwić się o ubezpieczenie auta ani żadne inne formalności związane z jego utrzymaniem – najważniejsze, aby nigdy w nim nie zabrakło paliwa, a Tobie chęci do wakacyjnych wojaży.

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta