Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

16.04.2024

Czy wynajem długoterminowy samochodu się opłaca?

Chcesz wykorzystać możliwości, jakie daje samochód, ale nie chcesz zajmować się formalnościami i technicznymi aspektami, które się z tym wiążą? Wbrew pozorom istnieje takie rozwiązanie – to wynajem długoterminowy samochodu dla osób prywatnych. Jednak czy wynajem auta się opłaca? Kiedy warto z niego skorzystać?

Wynajem długoterminowy samochodu dla osób prywatnych

W jakich sytuacjach sprawdzi się wynajem długoterminowy? Warto wypożyczyć auto w sytuacji, w której nie możemy pozwolić sobie na jego zakup za gotówkę lub w ramach kredytu bankowego, często obwarowanego wieloma warunkami. Trudno obecnie wyobrazić sobie życie bez samochodu, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach, często słabo skomunikowanych transportem publicznym. Podróżowanie komunikacją miejską czy transportem typu taksówka jest albo czasowo niekorzystne, albo drogie i uzasadnione tylko w nagłych przypadkach. Samochód, za który płacimy w ramach wypożyczenia, jest dla nas dostępny cały czas. Możemy nim jeździć do pracy, na wakacje, czy odbyć podróż służbową – wystarczy, że będziemy dbać o jego tankowanie i czystość.

Wynajem długoterminowy dla osób prywatnych to także przejaw proekologicznego myślenia. Po pierwsze, użytkujemy pojazd wtedy, kiedy faktycznie jest nam potrzebny – np. podczas długiego wyjazdu do innego miasta. Po zakończeniu wynajmu samochód “wraca” na rynek i może być dalej użytkowany. W związku z tym nie ma potrzeby wyprodukowania nowego auta, co ma znaczenie w czasach przepełnionych konsumpcjonizmem.

Czy wynajem auta się opłaca?

Jeśli chcemy uniknąć kosztów związanych z posiadaniem samochodu, jego sprzedażą czy ubezpieczeniem, a do tego chcemy zmieniać pojazd raz na rok czy dwa lata, to wynajem długoterminowy jest idealnym rozwiązaniem. W trakcie użytkowania własnego samochodu jesteśmy narażeni na niespodziewane koszta, np. naprawy, wymianę opon, wykup ubezpieczenia, o których zapomnieliśmy i tym podobne. Wynajem pozwala ustabilizować miesięczny koszta związane z autem.

W ten sposób również nie wiążemy się z pojazdem na czas nieokreślony, nie musimy martwić się o jego ubezpieczenie czy – w przypadku niektórych umów – np. wymianą opon i przeglądem technicznym. Ponadto w ramach wypożyczenia możesz cieszyć się zdecydowanie nowszym samochodem – we Flex To Go dbamy, aby do Twojej dyspozycji były możliwie jak najnowsze modele w ramach wybranej klasy.

Ile kosztuje wynajem długoterminowy aut?

Cena wynajmu zależy od kilku czynników. Podstawowym jest klasa samochodu. Z oczywistych względów wypożyczenie małego miejskiego samochodu jest tańsze, niż w przypadku SUV-a. Drugim istotnym aspektem ceny wynajmu za dobę jest jego długość. Im wypożyczenie dłuższe, tym opłata niższa. W ten sposób wynajem np. Volkswagena Polo rozpoczyna się od około 50 zł brutto za dobę – w przypadku 7-dniowego wypożyczenia w Warszawie. W przypadku samochodów wyższej klasy kwota ta może być wyższa.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje wynajem długoterminowy, najlepiej skontaktuj się z naszą wypożyczalnią samochodów. Przed rozpoczęciem wynajmu dowiesz się wszystkiego na temat warunków użytkowania auta i wszelkich opcji dodatkowych (w tym m.in. zniesienia udziału własnego czy przedpłaty paliwowej), dzięki czemu masz w pełni sprawny i chroniony ubezpieczeniem samochód, który możesz użytkować wedle własnego pomysłu. To w ostatecznym rozrachunku tańsze rozwiązanie od leasingu i zakupu własnego samochodu z pomocą kredytu – choćby ze względu na większą elastyczność samej umowy

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta