Wróć: Blog
Wróć do wszystkich wpisów

5 największych lotnisk w Polsce z Flex To Go

16.04.2024

Ruch lotniczy w Polsce rozwija się prężnie od lat. Polacy coraz chętniej wydają pieniądze na zagraniczne podróże. Lubią także oszczędzać swój czas podróżując po Polsce, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się samolotowe połączenia międzymiastowe na terenie kraju. Jak zwiększający się ruch wpływa na rozwój polskich lotnisk? Przedstawiamy pięć największych lotnisk w Polsce, gdzie dostępna jest oferta wypożyczalni samochodów Flex To Go.

1. Lotnisko Okęcie

Lotnisko Okęcie, czyli Lotnisko Chopina w Warszawie, położone ok. 8 km od centrum stolicy, to największy, najbardziej znany port lotniczy w Polsce. W 2016 roku przez lotnisko podróżowało 12,8 milionów pasażerów.

Lotnisko Okęcie wypożyczalnia samochodów, ze względu na bardzo duży ruch pasażerski, oferuje wiele różnych firm wynajmujących.

Flex To Go Airport Chopin – tu warto zwrócić swoją uwagę, poszukując firmy, która pomoże w wyborze najlepszej wypożyczalni.

2. Lotnisko Balice

Lotnisko Balice, oficjalnie Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. To drugie po Okęciu lotnisko w Polsce. Położone jest ok. 11 km od centrum miasta. Liczba pasażerów to niemal 5 milionów, według danych z 2016 roku.

Rent a Car Balice to coraz częściej wyszukiwane hasło przez zagranicznych turystów, którzy doceniają nie tylko zalety lotniska, ale podróżowania przez Polskę w ogóle.

Jeżeli wybierasz się na lotnisko Balice, wypożyczalnia samochodów można znacznie uprościć Twoją podróż.

3. Lotnisko Rębiechowo

Lotnisko Rębiechowo, znane jako Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, położony jest ok. 10 km od centrum zarówno Gdańska jak i Sopotu. Od centrum Gdyni położony 23 km. Jak donoszą dane z 2016 roku, z lotniska korzystało ponad 4 miliony pasażerów.

Lotnisko Rębiechowo wypożyczalnia samochodów, pozwala na sprawne poruszanie się w obrębie Trójmiasta i całej Polski.

4. Lotnisko Pyrzowice

Lotnisko Pyrzowice, inaczej Port lotniczy Katowice-Pyrzowice, plasuje się na miejscu czwartym wśród innych polskich lotnisk. Z jego usług skorzystało ponad 3 miliony pasażerów, jak podają dane z 2016 roku.

Lotnisko Pyrzowice wypożyczalnia samochodów przyda się każdemu, kto potrzebuje wygodnie przemieszczać się po Katowicach, Śląsku i nie tylko.

5. Lotnisko Strachowice

Lotnisko Strachowice, czyli Port Lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, położone jest ok.10 km od centrum Wrocławia. W roku 2016 liczba pasażerów korzystających z usług lotniska wynosiła niemal 2,5 miliona.

Znajdź i wynajmij auto

Miejsce odbioru
Odbiór auta
Zwrot auta